Τετάρτη, 22 Μαΐου, 2024
Αρχική Αθλητικά Αυτοκτόνησε ξανά η Ένωση - Μείωσε στους 3 πόντους απο την κορυφή...

Αυτοκτόνησε ξανά η Ένωση – Μείωσε στους 3 πόντους απο την κορυφή ο Ολυμπιακός

Νέα αυτοκτονία για ΑΕΚ – Συμμάζεψε τα… ασυμμάζευτα ο Ολυμπιακός

Ο επτάψυχος Άρης πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90+7′, με την ΑΕΚ να τερματίζει εν τέλη δεύτερη στην κανονική διάρκεια στο -1 απο τον ΠΑΟΚ. Ο Νόρντιν Άμραμπατ άνοιξε το σκορ στο 15′ ενώ οι Φετφατζίδης και Σαβέριο ανέτρεψαν την κατάσταση με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και την αρχή του δεύτερου αντίστοιχα. Οι Βίντα και Πόνσε ανέκτησαν το προβάδισμα για την Ένωση με 3-2, αλλά ο Μορόν στο 97′ διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Απο την άλλη πλευρά ο Ολυμπιακός είχε σαφώς πιο εύκολο έργο απέναντι στον Βόλο. Οι ερυθρόλευκοι ήταν καταιγιστικοί καθ΄ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού πετυχαίνοντας μάλιστα και 3 γκολ με τους Ελ Κααμπι (2) και Στέφαν Γιόβετιτς. Ο Βόλος είχε μάλλον ρόλο… κομπάρσου μιας και έμεινε με παίκτη λιγότερο απο το 6ο μόλις λεπτό.